bitcoin

بیت کوین چیست؟

بیت کوین ، Bitcoin

بیت کوین به عنوان یک واحد پول بی پشنوانه و دیجیتال که بصورت مستقیم بین کاربران دارای تراکنش و پرداخت است شناخته می شود و هر روزه بر کاربران این ارز دیجیتال افزوده میگردد.

در واحد پولی بیت کوین هیچ مالکیت اصلی بر کل شبکه وجود نداشته و بلکه خود کاربران به عنوان این مجموعه مالی شناخته می شوند.

تا امروز هیچ دولتی واحد پولی بیت کوین را به رسمیت نشناخته و تنها بر کالا بودن این واحد ارزی تاکید دارند.

اولین بیت کوین

در سال 2009 اولین بیت کوین توسط “ساتوشی ناکاموتو” منتشر و اعلام شد ولی بصورت رسمی تایید نشد تا جایی که افراد زیادی خود را مخترع Bitcoin  معرفی کردند و برخی نیز توسط نشریه های معتبر معرفی شدند که پس از چندی تکذیب شد.

 

استخراج بیت کوین / Bitcoin Mining

چگونه بیت کوین تولید و استخراج کنم؟ چگونه بیت کوین بدست اورم؟

این پرسش ها از جمله سوال های متداول برای افرادی که به تازگی وارد دنیای بیت کوین شده اند می باشد.

روش های معمول برای کسب بیت کوین عبارتند از:

  • خرید بیت کوین
  • تولید بیت کوین با کامپیوتر / سخت افزار های حرفه ای تولید بیت کوین با عنوان Bitcoin Miner
  • شرکت در بخت آزمایی های ویژه بیت کوین
  • معامله و تبادل کالا با بیت کوین

 

بیت کوین چیست و چرا بیت کوین؟

در طی مدت تنها چند سال جهش ارزش بیت کوین از چند سنت به بیش از چند هزار دلار رسید و بسیاری در مدت کوتاهی وارد جمع میلیونر ها(دلار) شدند.

 

بیت کوین 571x400 بیت کوین چیست؟
بیت کوین چیست؟

 

بسیاری از مردم در سراسر جهان برای نگهداری، حفظ و افزایش ارزش سرمایه خود بیت کوین تهیه می کنند تا جایی که از سال 2013 تعداد کاربران Bitcoin  از سه هزار نفر در مدت کوتاهی به بیش از یک میلیون نفر رشد داشت و این افزایش با سرعت ادامه دارد.

یکی دیگر از عوامل جهانی و عمومی شدن استفاده از این ارز دیجیتال سهولت استفاده از آن است، چنانکه در سال 2015 تعداد بازرگانانی که از بیت کوین استفاده میکردند در طی مدتی کوتاه به بیش از یکصد هزار نفر رسید.

کارمز صفر درصد در برابر استفاده از این واحد پولی دیجیتال در مقابل کارت های بانکی که بیش از 2الی 3 درصد می باشد نیز یکی دیگر از مزایای استفاده از ان و فراگیر شدن در عرصه جهانی است.

در ایران به علت پذیرش استفاده از Bitcoin از طرف بانک مرکزی در سال 1397 باعث جذب کاربران با سرعتی بیش از پیش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

Xiaomi Products اسباب بازی اسباب بازی آسیاوند اسباب بازی اسیاوند اسکوتر برقی اسکوتر برقی ارزان اسکوتر هوشمند بادی ماشین آرسی بهترین اسکوتر برقی خرید اسکوتر برقی خرید ماشین آرسی خرید ماشین کنترلی دش کم - خرید دوربین جلو خودرو شیائومی فروش کامیون کنترلی فروشگاه اسباب بازی فروشگاه اسکوتر فروشگاه ماشین کنترلی شیراز قطعات اسباب بازی قطعات ماشین آرسی قطعات ماشین ارسی قطعات ماشین کنترلی قطعات ماشین کنترلی الکتریکی قطعات ماشین کنترلی حرفه ای قطعات ماشین کنترلی دبلیو ال تویز Wltoys لوازم یدکی کاشین کنترلی Wltoys ماشین ماشین آرسی ماشین آرسی آسیاوند ماشین آرسی حرفه ای ماشین آرسی در شیراز ماشین آسیاوند ماشین ارسی اسیاوند ماشین کنترلی ماشین کنترلی آرسی ماشین کنترلی آسیاوند ماشین کنترلی ارزان ماشین کنترلی اسیاوند ماشین کنترلی بنزینی ماشین کنترلی حرفه ای ماشین کنترلی شارژی ماشین کنترلی شیراز نمایندگی اسکوتر برقی هوشمند در ایران نمایندگی شیائومی کلیپ آسیاوند