اطلاعات عمومی و تصاویر مرتبط, تکنولوژی

استاندارد IP چیست؟ مقاومت در برابر نفوذ آب و خاک

استاندارد محافظت از ورود آب، رطوبت و گرد و غبار با عبارت «Ingress Protection» مشخص می شود که به اختصار از IP برای آن استفاده می گردد و پس از “آی پی” دو عدد درج میشود که بسته به شرایط و قابلیت های وسیله مورد نظر اعداد متفاوت می باشد.

استاندارد نفوذ ناپذیری آی پی

تست گوشی موبایل در آب 533x400 استاندارد IP چیست؟ مقاومت در برابر نفوذ آب و خاک
تست گوشی موبایل در آب

نفوذ پذیری  و یا ناپذیری خاک و آب در وسیله الکترونیکی که پیشتر هم توضیح داده شد بر اساس مقاومت آن در برابر ذرات آب و خاک متفاوت است از طرف تولید کننده و یا شرکت های معرف استاندارد تعیین می گردد.

عدد اول

عدد اول در استاندارد مقاومت ای پی بیان گر مقاومت در برابر نفوذ خاک می باشد و از 0 تا 6 متغییر می باشد که صفر به معنای هیچ قابلیتی در مقابل ورود خاک و گرد و غبار بوده و همانند یک برد الکترونیکی در معرض فضای باز است و در مقابل عدد 6 به معنی نهایت مقاومت و نفوذ ناپذیری در برابر ریز ترین ذرات خاک و حتی ریز گرد ها می باشد.

عدد دوم

عدد دوم بعد از مخفف IP برای مشخص نمودن مقاومت در برابر رطوبت و آب است که از 0 تا 8 متغییر می باشد.

عدد صفر به معنی عدم مقاومت در برابر نفوذ آب و عدد 8 به معنی حداکثر مقاومت ممکن با استاندارد های فعلی برای تجهیزات الکترونیکی و گجت های رایج می باشد به شکلی در شماره 8 وسیله می تواند بدون محدودیت زمانی در آب غوطه ور بماند.

 

موارد IP رایج و قابل قبول برای یک گوشی موبایل IP67 و IP68 می باشد و برای برخی وسایل الکترونیکی دیگر مانند اسکوتر برقی نیز IP54 مناسب است.

 

نکته: به طور معمول هرچه مقاومت وسیله در برابر نفوذ آب و خاک بالا رود می تواند تاثیر بیشتری بر افزایش قیمت گذارد.


 

DSMT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =

Xiaomi Products اسباب بازی اسباب بازی آسیاوند اسباب بازی اسیاوند اسکوتر برقی اسکوتر برقی ارزان اسکوتر هوشمند بادی ماشین آرسی بهترین اسکوتر برقی خرید اسکوتر برقی خرید ماشین آرسی خرید ماشین کنترلی دش کم - خرید دوربین جلو خودرو شیائومی فروش کامیون کنترلی فروشگاه اسباب بازی فروشگاه اسکوتر فروشگاه ماشین کنترلی شیراز قطعات اسباب بازی قطعات ماشین آرسی قطعات ماشین ارسی قطعات ماشین کنترلی قطعات ماشین کنترلی الکتریکی قطعات ماشین کنترلی حرفه ای قطعات ماشین کنترلی دبلیو ال تویز Wltoys لوازم یدکی کاشین کنترلی Wltoys ماشین ماشین آرسی ماشین آرسی آسیاوند ماشین آرسی حرفه ای ماشین آرسی در شیراز ماشین آسیاوند ماشین ارسی اسیاوند ماشین کنترلی ماشین کنترلی آرسی ماشین کنترلی آسیاوند ماشین کنترلی ارزان ماشین کنترلی اسیاوند ماشین کنترلی بنزینی ماشین کنترلی حرفه ای ماشین کنترلی شارژی ماشین کنترلی شیراز نمایندگی اسکوتر برقی هوشمند در ایران نمایندگی شیائومی کلیپ آسیاوند